מרכז אשחר לריפוי מלחץ דם גבוה, מניעת ניתוחי מעקפים וצנתורים ושיקום חולי לב לאחר צנתור וניתוח מעקפים - על מניעת ניתוח מעקפים וצינתור

תרופות וניתוחים לעולם
אינם מטפלים בגורמי המחלה
אלא רק מנציחים אותה

בריאות נובעת
מאורח חיים בריא

אנחנו יצרנו את מחלותינו
ובידינו השליטה להרחיקן מחיינו

אין אדם יכול למלא
בשלמות את התכלית שלשמה
ירד לעולם כשהוא חולה

בריאות היא המצב הטבעי
והנורמלי של הגוף
החולי הוא סטייה מהטבעי

על מניעת ניתוח מעקפים וצינתור

דף הבית >> סיפורי החלמה >> על מניעת ניתוח מעקפים וצינתור

 

סיפורי החלמה של מניעת צנתורים וניתוחי מעקפים

והחלמה ממחלת לב כלילית:

 

שרה הצליחה לפתוח עורק סתום ב- 100% באמצעות
"התזונה הכירורגית" של ד"ר ערן אשחר:

בס"ד                                        

שלום,
שמי שרה. אני בת 67.
לפני כשנה ו -10 חודשים הרגשתי רע: צרבת חזקה וכאבים בזרועות הידיים, אפילו במאמץ קל. לא הייתי מסוגלת ללכת יותר מ-5 דקות.

התוצאות של מבחן המאמץ הראו שיש לי סתימה בעורק של הלב, מחלה הנקראת "טרשת עורקים של עורקי הלב" ומתבטאת ב - "תעוקת חזה", ושיש צורך לעבור צינתור כדי לראות האם ניתן לטפל בבעיה. בעקבות הצנתור שעשו לי נאמר לי  שהעורק חסום ב 100% ואי אפשר לשים סטנט.
כמו כן נאמר כי גם ניתוח מעקפים הרופאים לא ממליצים כי "העורק החסום לא יחזיק מעמד". הטיפול שעליו המליץ הקרדיולוג: תרופות – נטילת תרופות למשך כל חיי.
וכך נכתב בדוח השחרור:
 
"העורק הימני והעורק העוקף מדגימים אי סדירויות כמתואר... העורק הקדמי היורד חסום לחלוטין...
נצפתה עדות למחלה במערכת העורקים הכליליים... תעוקת חזה, אסכמיה במידה בינונית בטריטורית העורק הקדמי היורד".

חיפשתי דרך אחרת. קראתי באינטרנט על ד"ר אשחר והגעתי אליו לפגישה.
הדרך של התזונה הכירורגית נשמעה לי מאד מדעית, אמינה והגיונית וגם מתיישבת עם תורת הרמב"ם.
מדבריו של ד"ר אשחר שוכנעתי שזו הדרך הנכונה והטובה ביותר לטיפול. 
אוסיף ואציין שמלבד תעוקת החזה, סבלתי גם מכולסטרול גבוה ומלחץ דם גבוה.
לאט לאט, הרגשתי בשיפור: לחץ הדם התאזן, הכולסטרול ירד, יותר אנרגיות, התחלתי ללכת ולבצע יותר ויותר פעילויות ללא קושי.
תוך כדי התהליך גם רזיתי ב-12 ק"ג. 

כיום, כמעט מעל שנה ו10 חודשים אחרי כן, אני מרגישה טוב, אין לי שום קושי או מצוקה, הצרבת והכאבים בחזה ובידיים נעלמו ואני יכולה ללכת קילומטרים ללא כל קושי.

כדי לאמת את תחושותי חזרתי לפני מספר חודשים על בדיקה לגילוי סתימות, בדיקת מבחן תפקוד לב במאמץ, וכך נכתב בדוח מתאריך 4.3.2014:


"אין שינויים בא.ק.ג. אין כאבים בחזה. אין תלונות אחרות. הבדיקה הופסקה בגלל הגעה לדופק מטרה. אין עדות לאי ספיקה כלילית (של כלי הדם בלב) או איסכמית במאמץ, לחץ דם תקין בכל שלבי הבדיקה".

הבדיקה הראתה שממצב של 100% סתימה הגעתי לתפקוד תקין באופן מוחלט ועל כך אני אסירת תודה לד"ר אשחר. אתה מציל נפשות ממש.

כיום מכרים שאני פוגשת מחמיאים לי על המראה החדש-ישן שלי.
חזרתי למידות שהייתי בגיל 18.

אני מודה לד"ר על הליווי והתמיכה לאורך התהליך שבלעדיהם לא היה לי כל סיכוי להצליח בתהליך המורכב הזה. ד"ר אשחר עושה עבודת קודש והוא הרופא היחיד בישראל שמוכן לקחת על עצמו את העול הזה.

אני ממליצה לכל מי שאמור לעבור צנטור או ניתוח מעקפים ללכת בדרך שד"ר אשחר מציע ולהימנע מניתוח וטיפול פולשני מיותר ומסכן חיים שהוא בסך הכל טיפול חלקי בנקודה קטנה בכלי הדם ולא בכל כלי הדם הסתומים בגוף.
כמו כן כל מי שרוצה להיות בריא מהרו ואמצו את גישת הנטורולוגיה והתזונה הכירוגית בהנחיית ד"ר אשחר.
מניסיוני על הגוף שלי אני יודעת להגיד שזו השיטה הבטוחה האחת והיחידה! 

חבל מאוד שד"ר אשחר איננו שר הבריאות בישראל כי אז אני בטוחה שמאות אלפי אנשים היו ניצלים מניתחוים מיותרים ויורדים מכל התרופות שלהם כמוני.

 
שרה פולק
בני ברק
0544-803617


----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

איציק גולן ניצל מניתוח מעקפים באמצעות "תזונה כירורגית":

אני בן 44, במקצועי אני מאמן בחדר כושר ופיתוח גוף. כל השנים עבדתי על פיתוח גוף וכושר גופני. הגעתי למימדים יפים של גוף חטוב ברמה גבוהה. במיוחד הקפדתי על כל ההנחיות של אכילת חלבונים מאוזנים.
ופתאום לפני כ - 8 חודשים התחלתי להרגיש עייפות במהלך הריצה עד שיום אחד לא יכולתי להמשיך יותר ואחרי 3 דקות של ריצה הרגשתי מועקה גדולה בחזה ועצרתי כי לא יכולתי יותר. בגלל העקשנות שלי המשכתי כמה שעות ורק לאחר מכן נסעתי לבית חולים. אחרי בדיקה קצרה מיד העלו אותי על עגלה והריצו אותי לצנטור. אחרי הצנטור ניגשו אלי הרופאים ואמרו לי שאני בסכנה של מוות ממש ויש לי מזל שאני חי כי עברתי התקף לב קשה ויש לי 3 כלי דם סתומים בדרגה של 70-95%. האמת שהייתי בהלם. אני שהחזקתי מעצמי כאדם בכושר מצוין, איך יכול להיות שעברתי התקף לב, הרי אני אוכל מצוין ומתאמן בכל יום. הייתי מבולבל ואמרתי להם שאני רוצה לחשוב. בתגובה קיבלתי התקפה של הרופאים שאמרו לי שאני לא מבין שאין לי זמן לחשוב, שאני לוקח על עצמי אחריות כבדה,  אני בסכנת חיים ויש לי מכסימום 10 ימים לחיות אם לא אעשה את הניתוח.
ישבתי על המיטה בבית החולים ונכנסתי לאינטרנט. אחרי חיפוש הגעתי לאתר של ד"ר ערן אשחר ומיד הבנתי שיש כאן משהו. הרמתי טל לד"ר אשחר ושוחחתי איתו והבנתי שהגעתי לפתרון האמיתי שלי.
הגעתי לפגישה עם ד"ר אשחר יחד עם אחותי שהיא עובדת בכירה באחת מקופות החולים והבנתי שניתוח הוא לא פיתרון אמיתי משום שהוא לא מטפל בכל כלי הדם שסתומים בגוף. לעומת זאת תזונה כירורגית יכולה לטפל בשורש הבעיה בכל כלי הדם בגוף בו זמנית תוך זמן קצר.
קיבלתי החלטה ללכת על הטיפול של ד"ר אשחר. אחרי ימים אחדים כבר הרגשתי הבדל וככל שעבר הזמן הבנתי שעליתי על הדרך הנכונה.
בהדרגה חזרתי לפעילות והגברתי אותה יותר ויותר.
היום כ- 8 חודשים מאוחר יותר אני נמצא בכושר הרבה יותר טוב מאשר לפני הטיפול יותר מהשיא שלי בשנים האחרונות. 
לאישור המצב ניגשתי לבדיקות אקו לב ואקג במאמץ והתוצאות גילו שאין שום זכר לסתימות בכלי הדם שלי.
הקרדיולוג אמר לי מפורשות - אין לך שום מגבלה לעשות כל פעילות גופנית.
מישהו צריך לשאול את הרופאים שנתנו לי 10 ימים לחיות - איך זה שממצב של אדם מת חזרתי לחיים בלי ניתוח מעקפים מיותר שהיה עולה למדינה או לי באופן פרטי - 200,000 שקל?
ולמה הם בכלל לא המליצו לי על האפשרות הפשוטה הזו בלי לחתוך את גופי כל כך בקלות?
מה באמת הייתה המטרה שלהם? האם היה להם איזה שהו ארווח אישי מזה?

אחרי כמה חודשים כשהתקשרתי לבית החולים וסיפרתי לרופאים בטלפון שאני מרגיש מצוין הרופאה צרחה עלי שאני חצוף ואיך אני מעז לחלוק עליה שאני מרגיש בסדר ולא צריך ניתוח מידי. כל ניסיונותי לשכנע אותה שהטיפול של ד"ר אשחר הפך את הניתוח ללא רלוונטי לא הועילו ורק הרגיזו אותה יותר והיא טרקה לי את השפופרת בפרצוף אחרי שאמרה לי - אני עוד אחזור אליך.

מאוחר יותר כשניגשתי לבית החולים כדי להוציא את התיק הרפואי שלי נאמר לי אחרי חיפוש יסודי שאין לי תיק ומעולם לא היה כנראה. חשבתי שהם צוחקים עלי, הרי עשיתי כאן צנתור, שכבתי כאן, אמרתם שאני צריך ניתוח מעקפים, לאן נעלם כל זה.
עד היום לא קיבלתי תשובה.

כיום אני רץ 5 ק"מ בכל יום בקצב מסחרר ללא כל קושי, מרים שוב משקולות ומרגיש מצוין.
הכל הודות לטיפול המסור של ד"ר ערן אשחר שהיציל אותי מניתוח מעקפים.
לפני כמה חודשים הופיע ד"ר אשחר ברדיו ואני התלוותי איליו ושם סיפרתי בשידור חי את הסיפור שלי כדי שעוד הרבה אנשים שנופלים בפח של הרפואה והמנתחים ינצלו מניתוח קשה ומסכן חיים.


איציק גולן
052-6452762


-----------------------------------------------------------------------------------------------
 
כד' בסיון תשע"ה
11.6.2015
לכבוד 
ד"ר ערן אשחר נ"י
שלום וישע רב
 
מאת הרב בנימין כהן, צפת
 
מכתב הוקרה והערכה
 
הרשה לנו להביע במילים ספורות את הערכתנו למלאכת הקודש שאתה עוסק בה לילות כימים בהצלת חיי אדם.
על מסירותך ועקשנותך ונחישותך ועל מידת חריצותך הרבה לנושא כה חשוב.
תודתי האישית נתונה לך על טיפולך הצמוד בי והצלחתך לחלץ אותי מניתוח מעקפים שהועידו לי הרופאים 
ולהוביל אותי לבריאות ולחיים תקינים. כמו כן אני מודה לך על הטיפול המסור שהענקת לרעייתי.
אין לנו ספק שבך מתקיים הפסוק במלואו: 
"כל המציל נפש אחת מישראל כאילו קיים עולם מלא"
ועל אחת כמה וכמה המציל מאות ואלפים.
ישר כח גדול על התוכנית שנערכה אמש ברדיו ברשת ב' בה השתתפת ולה האזנו עד תום במשך 3 שעות.
 
מעריצך
הרב בנימין ורחל כהן
עיה"ק צפת
052-7645424

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
 
 
 
 
דני  קירמייאר מספר על החלמתו ממחלת לב כלילית, מניעת ניתוח מעקפים, ריפוי מלחץ דם גבוה, מסוכרת ומשומנים גבוהים ועוד

בתחילה מספר מילים על עצמי.
אני בן 63 . לפני כ-24 שנים עברתי אירוע לב כולל צנתור ובלון, במשך השנים למרות דיאטות שונות סבלתי מלחץ דם גבוה מכולסטרול גבוה ושומנים בדם, וכמובן צרכתי תרופות בהתאם להוראות הרופאים.
לפני כ-7 שנים התגלתה אצלי סוכרת סוג 2,[ בדיעבד התברר עקב תרופה מסוימת ] . לאחר תקופת דיאטה במשך כשנתיים, חלה החמרה במצב הסוכרת והתחלתי להזריק אינסולין ולקחת כמות גדולה של כדורים וצרות נוספות.
לאחר מספר חודשים במהלך אימון גופני הרגשתי לחץ בחזה. פניתי לקרדיולוג ולאחר בדיקות וצנתור הוברר שכל עורקי הלב חסומים והוחדר לי בקושי סטנט לעורק אחד [אם הייתי מכיר את ד"ר אשחר לפני כן הייתי נמנע מזה]. תוך כדי צנתור הודיעו לי הרופאים שאני חייב לעבור ניתוח מעקפים ואם לא חיי עלולים להסתיים יותר מהר ממה שאני חושב. ביקשתי זמן לחשוב והרופא הקציב לי עד שלושה חודשים והתריע שלאחר מכן סיכויי לשרוד קלושים!!.
במסגרת חיפושי אחר חומר בנושא ניתוח מעקפים, נתקלתי באתר של ד"ר אשחר [ועל כך אני חב לו רבות], נפגשתי עם ד"ר אשחר וזכור לי שאמרתי לו שגם אם רק ישפר את מצבי מבחינת הסוכר על מנת שאגיע לניתוח מעקפים במצב בריאותי טוב יותר - דייני . להפתעתי, דיבר איתי ד"ר אשחר על פתיחת עורקי הלב ! אני כמובן הייתי סקפטי כי הרי גם המומחה לסוכר וגם הקרדיולוג אמרו לי שהנזק בלתי הפיך ורק תרופות וניתוח יכולים לעזור לי.
ב- 1.1.2009 התחלתי לחיות לפי הצעותיו של ד"ר אשחר [ולפי דרך ההיגיינה הטבעית ]. תוך מספר ימים הפסקתי להזריק אינסולין ובהמשך זנחתי גם את שאר התרופות. לא אכנס לכל פרוט הטיפול משום שזה תפקידו וממומחיותו של ד"ר אשחר. הטיפול התזונתי-כירורגי, "תזונה כירורגית" של ד"ר אשחר גרמה לי להוריד ממשקלי וכמובן שיפרה את תמונת הדם שלי באופן דרמטי. מיותר לציין שהסוכר התאזן לחלוטין, בהמשך עברתי בדיקת מאמץ ושאר בדיקות מקובלות. הקרדיולוג המלווה אותי היה מופתע מהתוצאות ותגובתו: "לא יודע מה עשית אבל העורקים שלך פתוחים ואתה בכושר גבוה" גרמה לי לחייך ולהאמין שהרווחתי את חיי בחזרה. במקביל תוצאות בדיקות הדם שלי היו מעולות וגם רופאת המשפחה הסקפטית והלא מאמינה לדרכי הטיפול האחרות, החמיאה ושיבחה אותי על הצלחתי.
לאחר שלוש שנים של חיים לפי ההיגיינה הטבעית ומעין סגירת מעגל וסיכום עבורי, יצאתי לטרק של 900 ק"מ [ברגל] בצפון ספרד ב"קמינו דה סנטיאגו". גמעתי מרחק זה ב-30 יום.
המון תודות לד"ר אשחר!! כיום אני ממשיך בדרך החיים והתזונה שד"ר אשחר הנחיל לי ונהנה מכל רגע, מרגיש מעולה הולך ומטייל טיולים למיטיבי לכת ומתכנן באביב לצאת למסלול של 1200 ק"מ בהרי האפלצים בארה"ב. את כל זה אני יכול לעשות בזכות פגישה אחת (אמנם ארוכה) ששינתה את גישתי לתרבות המזון ובעיקר לחיים.
תודתי והערכתי נתונה לד"ר אשחר.
דני קירמאייר
חדרה
18.02.2013


דני שוחח ב - 8 השנים האחרונות עם מאות פוניםוהשבוע ביקש לתת לו מנוחה כיוון שהוא מילא את חובתו למולדת.
אני מצדיע לדני ומוקיר אותו על תרומתו לבריאות הציבור בישראל.

מאיר. כ מירושלים מספר:

שלום
שמי מאיר, אני בן 59. בשנים האחרונות סבלתי ממספר בעיות בריאות: תת פעילות של בלוטת התריס, שומנים גבוהים מאוד בדם ובעיות לב וסתימות עורקים קשות ביותר. לפני שנה וחצי חשתי תעוקת חזה קשה שבעקבותיה, עשו לי צינתור, מצאו שיש הרבה מאוד סתימות בעורקי הלב. עברתי עוד צינתורים עם החדרת סטנטים לעורקים אבל ההקלות היו של כמה חודשים כי הגוף סתם את העורקים כמעט מיד. בצינתור הרביעי היה אוטם תוך כדי צינתור והצילו אותי על ידי פתיחת עורק נוסף. הרופאים החליטו על ניתוח מעקפים. עברתי ניתוח מעקפים אבל תוך חודשיים המעקפים נסתמו. ושוב עשו לי סטנטים, יש לי כבר 9. לפני 7 חודשים עשו לי צינתור אחרון והרגשתי הקלה גדולה. נסעתי לחו"ל והייתי בסדר. אחרי החזרה בשלב מסוים עליתי בעלייה וקיבלתי כאב חזק בחזה. אחר כך התופעה חזרה שוב בישיבה. מאז הרגשתי שהמכונה לא סוחבת, הרגשתי שאני לא יכול לעשות מאמצים והיה ברור לי שהעורקים נסתמו שוב. פניתי לרופאים אבל הם אמרו לי שאני מקרה קשה ושיש לי נטייה לסתימה כרונית של העורקים ולמעשה אין להם פתרון טוב בשבילי. הבנתי מתשובתם שהם ויתרו עלי. עם תשובה זו הגעתי לד"ר ערן אשחר. במהלך הפגישה הופתעתי מאוד מכך שד"ר אשחר אמר בביטחון רב שהסיכוי לפתיחת העורקים גבוה וזה רק עניין של זמן והקפדה על ההנחיות. הייתי די ספקן, לא חשבתי אף פעם שתזונה בלבד יכולה לפתוח את העורקים ולמנוע סתימה חוזרת שלהם. אף אחד מהרופאים שטיפלו בי לא אמר לי על כך מילה וחצי מילה. לא הייתה לי כל ברירה אחרת והחלטתי לנסות את הדרך שהציע לי ד"ר אשחר. ד"ר אשחר לימד אותי כללי בריאות חדשים שסתרו את כל מה שידעתי ושמעתי על בריאות במשך 59 שנים וחשבתי לנכון. הכל נשמע הגיוני ומדעי עם הוכחות חד משמעיות. התחלתי בתוכנית.
לאחר שבוע כבר הרגשתי הקלה גדולה והבנתי שזה הכיוון הנכון. במהלך השבועות הבאים הלך מצבי והשתפר, הכושר שלי והאנרגיה עלו בצורה מדהימה והתחלתי ללכת בקצב שהרבה זמן לא הרשתי לעצמי ללכת. בהדרגה צברתי ביטחון והבנתי שהשינוי בסתימות של העורקים הוא עובדה. לא הייתי צריך שום בדיקה להוכיח את זה, היכולת שלי השתפרה מיום ליום. זרקתי את כל התרופות שלקחתי קודם לפח. הגעתי למצב שלא דמיינתי שאוכל להגיע איליו, טיפוס על הר בשיפוע תלול ללא כל קושי מיוחד וללא כל מועקה בחזה. אני חוזר על פעילות נמרצת זו כמעט מידי יום ובריאותי וכושרי משתפרים מידי יום. זה פשוט מדהים. זו תורה מופלאה ויש להנחילה לכל הציבור ולא להשאירה במחשכים. חבל מאוד שהרופאים לא סיפרו לי על ההיגיינה הטבעית כי אז היו נחסכים לי ניתוחים רבים ומיותרים וסבל נפשי וגופני גדול. אני מפציר בכם להפיץ את התורה לכל אדם בישראל למען הצלת נפשות ומניעת מוות מיותר של אלפי אנשים תמימים.
אשמח לענות על שאלות
בברכת בריאות טובה
מאיר - 050-5314544

      מוטי ר. מספרד מספר:

במשך שנים טיפלתי בתרופות בדלקת הפרקים בסוכרת ובלחץ הדם שלי שעלה ועלה. סבלתי מהגבלות פיזיות קשות. אחרי בדיקה של עורקי הלב נפלה עלי פצצה נוספת – סתימות קשות בעורקי הלב והמלצה לעבור ניתוח מעקפים באופן מידי. התחלתי לחפש באינטרנט והגעתי לד"ר ערן אשחר. האמת, היה לי די קשה לקבל את הביטחון הרב שבו הוא הבטיח שיפור מהמצב ויציאה מהניתוח. אחרי התלבטויות רבות במשפחה החלטתי ללכת על זה. הייתי זקוק להחלטה נחושה להבריא כי השינוי היה גדול, אבל התוצאות היו שוות את הכל. ירדתי מעל 20 קילו במשקל באופן משמעותי. לניתוח לא הגעתי מעולם כי לא הייתי זקוק לו. רמת הסוכר ירדה פלאים והתאזנה. לחץ הדם מאוזן ללא תרופות בכלל. אפילו בדלקת הפרקים חלה התמתנות משמעותית. אין ספק שהשינוי הזה הוא המשמעותי ביותר שעשיתי עבור בריאותי במשך כל חיי. אין לי אלא להמליץ על הדרך הזו לכל מתעניין.

       יוסי ג'רסי מספר על אמו קלרה:

אמא שלי בת 72 הובאה לד"ר אשחר על הידיים אחרי אירוע מוחי שגרם לה לחוסר יכולת ללכת באופן עצמאי ולקשיים בדיבור. הרופאים המליצו מצד אחד על על ניתוח בעורק הצוואר שלה אבל מצד שני לא נתנו לה סיכוי גדול לצאת מזה בחיים. הם אמרו שבגלל מצבה הבריאותי הירוד וגילה יתכן שלא תחזיק מעמד בניתוח. אחרי הפגישה עם ד"ר אשחר התחלנו במרץ בתוכנית שהתווה לה. תוך כמה שבועות התברר לנו שהיא לא זקוקה יותר לניתוח. מצבה השתפר מיום ליום, היא התאוששה במהירות, האנרגיה שלה עלתה, היא החלה ללכת בכוחות עצמה ובביטחון גובר והולך. אחרי כמה שבועות נדהמנו לראות שהיא החלה ללכת מספר קילומטרים ביום ללא כל קושי. ממש חזרה 20 שנה לאחור. היא גם יצאה עם ד"ר אשחר לסדנא בת שבועיים שהוא קיים בבית מלון בשורש וד"ר אשחר סיפר לי שהיא הייתה תמיד הראשונה בטיול היומי. אימי חזרה לחיים אחרי שהרופאים כבר הספידו אותה.
כאדם מאמין אני מודה לבורא על שאני ומשפחתי מצאנו את ד"ר אשחר ואת הדרך שהנחיל לנו ובה אני מתמיד כאורח חיים.

      קובי ח. כותב על איך ניצל מניתוח מעקפים:

במשך תקופה לא קצרה הרגשתי שמשהו לא תקין, שאני לא סוחב כמו קודם, שההליכות שלי הופכות להיות לי לקשות יותר ויותר. ביום בהיר אחד, בגיל 36, ללא כל התראה מוקדמת, בעודי בעבודה בשעה 11.00 בבוקר הרגשתי לחץ גדול בחזה, מחנק, זיעה וקוצר נשימה עד להתעלפות. מיד קראתי לעזרה וביקשתי פינוי לבית חולים. הובלתי לטיפול נמרץ לב. מבית חולים יצאתי עם שקית תרופות ועם המלצה של שלושה קרדיולוגים שאיתם התייעצתי להגיע דחוף לניתוח מעקפים. אחרי ההלם הראשוני לא השלמתי עם העובדה שאצטרך לעבור ניתוח והתחלתי לסרוק את האינטרנט. כך הגעתי לד"ר ערן אשחר. האמת היא שהייתי מאוד סקפטי. שאלתי אותו שוב ושוב , איך זה יתכן שאתה היחיד שאומר לי שאני לא חייב לעשות ניתוח מעקפים? עד כמה אתה בטוח בזה? וכן הלאה. לבסוף השתכנעתי שאין לי מה להפסיד ושווה לנסות והתחלתי בתהליך. גם אשתי הצטרפה אלי לתהליך. מהר מאוד התברר לי שלא אצטרך לעבור את הניתוח. מצבי הלך והשתפר, הכושר שלי עלה והמשקל שלי ירד לזה שהיה בגיל 18. הלכתי מידי יום חצי שעה ברמת קושי גבוהה ללא כל קושי וללא כל תסמינים של המחלה. בריאותי הכללית השתפרה ללא הכר וכל אורח החיים של משפחתי השתנה לטובה.
אחרי כשנה ועקב דרישות של חידוש ביטוח חיים, פניתי לקרדיולוג שנראה לי שאני סומך עליו מתוך 7 שאני מכיר, על מנת לקבל סטטוס לחברת הביטוח.
הוא סקר את התיק ושאל אותי לגבי סוג התרופות שאני לוקח עכשיו. עניתי לו שאני לא לוקח כלום. הוא היה המום שבמצבי אני לא לוקח תרופות, במיוחד לא אספירין וסוג כלשהוא של סטטינים. התחלתי להסביר לו שפעלתי בגישה טבעית שפתחה לי את העורקים, הוא גיחך ואמר – "טוב טוב, בוא נעזוב את זה, אני לא מאמין בדברים האלה". הוא בשום אופן לא רצה לשמוע על הגישה הטבעית. הוא שלח אותי לבצע בדיקות לב במאמץ + אולטרה סאונד. התוצאות של המבחן היו: דופק המטרה בבדיקה הגיע ל 97%.
גם הרופאה שביצעה את הבדיקה שאלה אותי על סוגי התרופות והמינונים שאני לוקח. עניתי לה שאני לא לוקח תרופות. היא הסתכלה עלי בתדהמה ואמרה, "איך אתה מעז לעשות את זה, אתה קאמיקזה"! אבל אחרי התוצאות המצוינות בבדיקת המאמץ היא לא רצתה להוסיף מילה.
בקיצור, את ניתוח המעקפים ששלושה קרדיולוגים המליצו לי לעשות דחוף כבר אף אחד מהם לא מזכיר !!! למרות שיש סימנים להתקף שהיה לפני כשנה וחצי, תגובתו של הרופא הייתה :
"התוצאות מצוינות", "אתה הצלחת לייצב את מצבך, תמשיך בדרך שבחרת, הבחירה נכונה".
לחברת הביטוח הוא כתב : "למעשה החולה טופל שמרני, מרגיש בטוב. מיפוי הלב כעת מראה את האוטם שעבר ללא איסקמיה פעילה ויציבות המצב עם דופק 166 במאמץ מירבי . ממליץ המשך מעקב".
אני ממליץ לכל אלפי המועמדים לצנתורים וניתוחי מעקפים לשקול שנית האם אתם מוכנים לעבור ניתוח קשה ומסוכן או לחפש את הדרך הנכונה והאמתית של שיפור יסודי במצב הבריאות ואיכות החיים.
לדעתי, זה שווה את זה, ובגדול!

      נחשון ק. מירושלים מספר כיצד ניצל מניתוח מעקפים:

שכבתי בית חולים אחרי אירוע לב. הרופאים קבעו לי ניתוח מעקפים ליום ראשון ואז קיבלתי צלצול טלפון מידידי מאיר כהן. הוא שמע שאני בבית חולים ומיד התקשר. הוא אמר לי – אל תסכים לשום ניתוח אני בדרך אליך. מאיר היגיע אלי ובמשך יותר משעה וחצי ניסה לשכנע אותי שיש דרך אחרת. הוא סיפר לי על הטיפול שקיבל מד"ר אשחר ואמר לי שאם הוא במצבו לא הזדקק לבסוף לניתוח אז ודאי שגם אצלי זה יהיה נכון. חששתי מאוד, אבל סמחתי על מאיר. היה כבר יום שישי ומאיר אמר שביום ראשון יגיע אלי לקחת אותי לד"ר אשחר. הרופאים לא הבינו מה עובר עלי כשאמרתי שאני לא הולך לניתוח, חשבו שאני משוגע. הגעתי עם מאיר לד"ר אשחר. מיד אחרי הפגישה התחלתי בטיפול שמהר מאוד שיפר את מצבי והוכיח לי שהניתוח היה מיותר מלכתחילה. אחרי מספר חודשים לא הכרתי את עצמי. סיפרתי לד"ר אשחר שאני שבקושי זזתי עובד בבניין ועולה לקומה שביעית עם משקל גדול עלי ללא כל קושי. השיפור במצבי היה מדהים. תודה לחברי מאיר, לד"ר אשחר ולבורא עולם על כח הריפוי הטבעי שיצר בגופנו והתגלה לי במלוא עוצמתו. חבל מאוד שכל כך הרבה אנשים הולכים לניתוח מבלי שמישהו אומר להם שזה פשוט מיותר.

      אלי כ. ניצל מניתוח מעקפים:

כן, גם אני הגעתי כמו הרבה אחרים לסתימה בעורקי הלב שלי ולדעת הרופאים לצורך בניתוח מעקפים. הכושר הגבוה שלי במשך כל חיי הבוגרים לא הספיק כנראה. התחלתי לשוטט באינטרנט ולחפש משהו אחר, טבעי שאולי יכול לפתור לי את הבעיה ללא ניתוח. לא היו לי הרבה ציפיות, אבל ניסיתי. מצאתי את המאמר של ד"ר אשחר והגעתי איליו לטיפול. דבריו נשמעו לי הגיוניים והתחלתי ליישם אותם. די מהר הבנתי שזה הכיוון. חלה הקלה עצומה בכל הסימפטומים, החשש נעלם, האמון בגוף חזר. זה פשוט עובד. אני נהנה עכשיו מאורח חיים בריא, מכושר גבוה, מערנות גבוהה לאורך כל היום ומכושר פיזי מעולה באמת. תזונה כירורגית היא הדבר היחיד שיכול לעזור במקרה כזה וד"ר ערן אשחר הוא הכתובת הטובה ביותר.

      פרופ' אריה ש. מספר כיצד ניצל מצנתור מיותר ומסטנט (קפיץ, תומכן) בלב עם תרופות לדילול דם לכל החיים:

הגעתי לסדנת "בריא לתמיד" של ד"ר אשחר שהתקיימה בבני ברק. במשך מספר שבועות התוודעתי לידע שהיה חדש לי לחלוטין. כמדען היו לי כלים להבין ולקלוט את האמת העמוקה שיש בגישת הבריאות של הקרויה "היגיינה טבעית" ואת המשגים, הטעויות והאינטרסים הרבים שמדרכים את הפעילות הרפואית. סבלתי מבעיות בקיבה, גירויים שונים, לחץ דם שעולה, עייפות ועוד בעיות. אני ורעייתי איריס סיגלנו את אורח החיים הבריא שלמדנו בסדנא. מצבנו השתפר מאוד. הפסקנו לקחת תרופות ללחץ דם ולכל מיני בעיות.
אבל אחרי 4 שנים של הליכה על פי העקרונות של הגישה הובהלתי ביום בהיר אחד לבית חולים עם מועקה קשה בחזה. לאחר בדיקה ראשונית קרדיולוגים העריכו שיש היצרות באחד או יותר מעורקי הלב והמליצו לי על צנתור מידי. כמו כן הם אמרו שבמידת הצורך יוכנס קפיץ לעורק כדי להרחיב את היצרות וזו פרוצדורה רגילה שמתבצעת בכל יום בהרבה מאוד חולים עם בעיה דומה ומעניקה הטבה גדולה לאחריה. התייעצתי עם רעייתי איריס והחלטנו פה אחד להתקשר לד"ר אשחר להתייעצות. ד"ר אשחר היה חד משמעתי בהמלצתו לא לבצע את הצנתור עכשיו אלא לחכות עם זה שבוע, אם אני מחליט. החלטתי שוב ללכת על פי דרכו של ד"ר אשחר והגעתי איליו מידית להתייעצות. ד"ר אשחר בדק איתי את התפריט שלי ומיד איבחן את השגיאות שעשיתי. ביצעתי שינוי מידי כדי לצאת כמה שיותר מהר מהמצב האקוטי. ואכן תוך שבוע הרגשתי אחרת והבנתי שאין לי יותר צורך בצנתור או אולי אפילו בניתוח מעקפים, מי יודע. במשך החודשים הבאים פעלתי על פי ההנחיות של ד"ר אשחר וכל התופעות שהרגשתי לפני הצנתור לא חזרו יותר עד היום. שוב הבנתי שהמערכת הרפואית לא מספקת תשובות אמיתיות ונכונות לחולה ורצה מהר מאוד לפתרונות הקלים והכלכליים עבורה.
אני ורעייתי ממליצים לכל אדם לא לחכות למצבי חירום כדי להגיע לד"ר אשחר אלא להקדים ולסגל את אורח החיים שהוא מציע ולמנוע מעצמכם את הלחץ הגדול של המערכת הרפואית לבצע ניתוחים והתערבויות פולשניות מיותרות ותשלול כל טיפול אחר. קשה לי להאמין שבמצב כזה תעמדו בלחץ של הרופאים ושל המשפחה ולא תהיו קורבן נוסף של המערכת.
אם המליצו לכם על צנתור או ניתוח מעקפים, אני ממליץ לכם להתייעץ קודם עם ד"ר אשחר כי יש לו מה להציע לכם, ראיתי זאת על גופי פעמיים, ניצלתי בעזרתו מניתוח מיותר.

פרופ' אריה ש.

      רינה דגן מספרת כיצד ניצלה מניתוח מעקפים:

הגעתי לד"ר אשחר במקרה על ידי המלצה מחברים שהיו בטיפולו. סיפרתי לו שאני חלשה מאוד ושאחרי בדיקות רבות הרופאים ממליצים לי על ניתוח מעקפים. ד"ר אשחר הציע לחכות עם זה קצת ולנסות לפני כן את הטיפול שלו. השתכנעתי והתחלתי בטיפול בקפדנות. מהר מאוד הרגשתי שיפור במצבי. התחלתי לעבוד בגינה עבודה פיזית קשה, מה שלא יכולתי ואפילו פחדתי לעשות קודם. בסופו של דבר לא חזרתי לרופאים ולא עשיתי ניתוח כי לא היה בו כל צורך. העורקים שלי כנראה נפתחו כי עובדה היא שכל התופעות שמהן סבלתי נעלמו לחלוטין. בסופו של דבר זה היה הרבה יותר פשוט ממה שחשבתי. פשוט לעשות את מה שטבעי ביותר עבור הגוף שלנו ולתת לו את מה שהוא זקוק לו באמת. חבל שלא כל הרופאים ממליצים על השיטה של ד"ר אשחר כי אז היה נמנע סבל רב ומיותר מאלפי אנשים מידי שנה.

 


Go Back  Print  Send Page
לייבסיטי - בניית אתרים