מרכז אשחר לריפוי מלחץ דם גבוה, מניעת ניתוחי מעקפים וצנתורים ושיקום חולי לב לאחר צנתור וניתוח מעקפים - צום - הניתוח של הטבע

תרופות וניתוחים לעולם
אינם מטפלים בגורמי המחלה
אלא רק מנציחים אותה

בריאות נובעת
מאורח חיים בריא

אנחנו יצרנו את מחלותינו
ובידינו השליטה להרחיקן מחיינו

אין אדם יכול למלא
בשלמות את התכלית שלשמה
ירד לעולם כשהוא חולה

בריאות היא המצב הטבעי
והנורמלי של הגוף
החולי הוא סטייה מהטבעי

צום - הניתוח של הטבע

דף הבית >> מאמרים >> על גישת הנטורולוגיה >> צום - הניתוח של הטבע
צום על מים – הניתוח של הטבע
 
ד”ר אשחר ערן N.D, נטורולוג - Naturalist Doctor
M.P.H – Master of Public Health - מוסמך לבריאות הציבור ומדעי הרפואה (מהפקולטה לרפואה, הדסה)
מפתח שיטת ה "תזונה הכירורגית" המובילה לריפוי ממחלות לב וכלי דם ומניעת ניתוחי מעקפים וצנתורים והחלמה ממחלות כרוניות.
 

מדוע לצום כשאפשר לאכול טוב ובריא?


מעטים מאיתנו יודעים שאחד מכלי הריפוי החזקים ביותר מצוי בגופנו ולא בידיו של אף אדם אחר.
רובנו סבורים שכדי לשמור על בריאות טובה מספיק לאכול "טוב" וכל הזמן, דהיינו בתדירות גבוהה (3-6 פעמים ביום) והרבה.
מעטים מבינים שההיפך הוא הנכון, כלומר שהימנעות ממזון לפרקי זמן שונים המשולבים במהלך חיינו לא רק שיכולה למנוע מחלות אלא אף לרפא אותן ולהאריך את תוחלת חיינו.
רובנו לא מודעים לכך שטוקסמיה, הרעלה עצמית, היא מצב הגורם לכל המחלות הפנימיות.
טוקסמיה פירושה מצב של הצטברות של פסולת כימית אורגנית ואנאורגאנית בנוזלי הגוף והתאים ברמה קריטית עד לכדי הפרת המאזן העדין של כניסה והפרשה של פסולת מטאבולית על ידי הגוף. התוצאה היא הפרת האיזון הביוכימי, ההורמונאלי, הפיסיולוגי ואפילו המכאני בחלקים שונים בגוף. המחלה האקוטית היא תהליך ניקוי יזום על ידי הגוף, אמצעי חירום להצלת הגוף ממצב קשה ואפילו מוות.
תרופות מדכאות את אמצעי ההצלה הזה, את אמצעי הריפוי הטבעיים של הגוף ומדחיקים את הטוקסמיה לאיברים פנימיים יותר ובכך מובילים למחלות כרוניות כמו סרטן. תופעה זו איננה גלויה לעין ולכן מיליוני חולים מוכנים להיצמד לתרופות לכל החיים ובלבד שהם ישכחו את הכאבים והמצוקות שלהם.

הצום על מים ואורח חיים שבונה בריאות איתנה ותומך בה, "היגיינה טבעית", הינם כלי הניקוי והריפוי החזקים ביותר שיש לנו. מידי יום אני רואה זאת על חולים במגוון רחב של מחלות שהתייאשו מלמצוא מרפא לתחלואיהם. חולים במחלות כלי דם ולב שעורקיהם נפתחים והם מונעים צנתורים וניתוח מעקפים מיותר, סוכרת, דלקת פרקים, מחלות עור, מחלות דרכי הנשימה או העיכול, מחלות אוטואימוניות, מיגרנות ועוד שמגיעים עם רשימת תרופות ארוכה חווים את "הנס" שגופם מחולל דווקא ללא תרופות וטיפולים חיצוניים ובאמצעות כוחות הריפוי של הגוף עצמו.
על מרבית הניתוחים ניתן לוותר אם נאמץ במקומם את הגישה של צום על מים.
גם הטיפול המהיר, היעיל והבטוח ביותר בעודף משקל נעשה בעזרת הצום הבריאותי.

מה מאפשר הצום?

הצום מוכיח שבגוף אכן טמונים כוחות ריפוי שמחכים להזדמנות הנאותה כדי לפרוץ ולהתעצם ולעשות את המוטל עליהם מתוקף הצו הגנטי שטמון בכל תא חי. למעשה הצום מאפשר לכל תא של הגוף להתנקות, להשתקם ולבנות את עצמו מחדש. אך ורק במהלך תקופה של הימנעות מכל מזון, כולל מיצי פירות וירקות, מסוגל הגוף לחפור פנימה אל תוך מעמקיו , לפרק ולסלק גידולים ותאים חולים וכל פסולת הצבורה בתאים עקב תזונה לקויה, זיהום אוויר ומים וזיהום מאלפי חומרים כימיים שאנחנו חשופים אליהם ומגדילים את הסיכון שלנו לכל סוגי המחלות האקוטיות והכרוניות. הפסקת אכילה יזומה ושתיית מים בלבד לתקופות ממושכות של עד 7-30 יום תיצור תוצאות דרמטיות בגופו של כל אדם.

 

מה הן השפעותיו של הצום?

מידע זה מבוסס על הניסיון של מיליוני בני אדם שהגיעו לקליניקות של "ההיגיינה הטבעית" במהלך 200 השנים האחרונות ומעקב אחר השיפור שחל במצב בריאותם עקב צום-מים. המטופלים הגיעו לקליניקות של "ההיגיינה הטבעית" ברחבי אירופה אוסטרליה וארה"ב במצבי מחלה שונים ומגוונים. כל מה שכולם עשו במהלך 15-60 ימי צום ויותר, שבמהלכם הם שתו מים זכים בלבד, הוא למעשה  - שום דבר !!
אומנם כן, מה שהם עשו במודע היה "שום דבר", כלומר הם לא נטלו צמחי מרפא, גלולות, משחות, ויטמינים ותוספות מזון אחרות, לא עשו טיפול במחטים, רפלקסולוגיה או שיאצו ולמעשה לא קיבלו שום טיפול חיצוני. אבל במצב זה גופם עשה את הדבר המשוכלל והמתוחכם ביותר שגוף חי יכול לעשות, הוא הבריא את עצמו מהמחלה.
כיצד זה קרה ?

הצום הינו בעל השפעות בכמה מישורים:

א. הוא מוביל לחיסכון באנרגיה עצבית רבה שמוצאת על תהליך העיכול, הספיגה, ההטמעה והניקוי של המזון. אנרגיה זו  מופנית בזמן הצום בכל עוצמתה לכיוון ניקוי ושיקום הגוף ובניית תאים חדשים צעירים ובריאים. ברגע שניתנת לגוף ההזדמנות, כלומר נעצרה פעולת מערכת העיכול שצורכת אנרגיה עצבית גדולה מאוד לפעולתה השוטפת, המשימה החשובה ביותר מבחינת הגוף הינה ניקוי וטיהור נוזלי התאים, הלימפה והדם. במצב זה הגוף מעביר את כל האנרגיה העצבית שנחסכה מחלקי הגוף שהפסיקו לצרוך אנרגיה, למשל ממערכת העיכול, מהשרירים, מהמוח, מהרגשות ומעביר אותה לפעולת הכבד, הכליות, הריאות, הקרומים הריריים ואיברים אחרים במטרה ברורה אחת - טיהור הגוף מהפסולת שהצטברה בו במהלך שנים רבות. בסופו של התהליך הזה האדם מבריא מכל מחלה שהיא, בדרך כלל לא לאחר צום אחד, ולא משנה מה שמה של המחלה: מחלת עור, מחלת לב וכלי דם, מחלת דרכי הנשימה, לח"ד גבוה, מיגרנה, מחלת דרכי העיכול, גידולים, אין אונות, בעיות פוריות אצל נשים ועוד.

ב. בזמן הצום הגוף יורד במשקל. הסיבה לכך הינה שכיוון שהגוף איננו מקבל אנרגיה מבחוץ באמצעות מזון הרי שהוא חייב לנצל את הרקמות שלו להזנה. תאי השומן הם המקור הטוב והגדול ביותר לאנרגיה. כיוון שלרובנו יש לא מעט תאי שומן מיותרים שהיינו שמחים להיפרד מהם וכיוון שתאי השומן משמשים כמחסני הפסולת הכימית הגרועה והמסוכנת ביותר לגוף הרי שבזמן הצום האנרגיה של תאי השומן מנוצלת והפסולת שלהם מסולקת החוצה. כך אנחנו משיגים רמת ניקיון פנימי גבוהה ביותר של נוזלי הדם והתאים. התוצאה היא עלייה דרמטית ברמת האנרגיה שלנו ותחושה עילאית של בריאות ושמחה.

ג. בהרבה ניסויים מגלים שצומות תקופתיים שגורמים לניקוי עמוק של נוזלי הגוף והאיברים הפנימיים מאריכים את תוחלת החיים של בעלי חיים. בבעלי חיים ירודים הצומות גרמו להארכת תוחלת החיים ב – פי שלוש !!  כלומר סביר להניח שככל שרמת הניקיון הפנימי של הגוף גבוהה יותר כך החיים יהיו ארוכים יותר וסביר להניח שבאופן ישיר גם בריאים יותר. אולי הסיפורים על מתושלח ובני משפחתו שחיו כ – 1000 שנה אינם אגדה וסיפורים בעלמא.

 אלה הן רק חלק מהשפעותיו המטיבות של הצום על מים.
נשאלת שאלה - כיצד אנחנו יודעים שמה שהבריא את הגוף הוא תהליך של ניקוי וטיהור נוזלי הגוף ?
דבר זה מתברר מהתהליכים שהגוף עובר במהלך צום ממושך.
צפייה בשינויים ובהתפתחויות שעובר גופו של הצם מגלה לנו מספר תופעות מדהימות:

1.  מתחילת הצום הופך השתן של הצם בהדרגה לחריף יותר וכהה יותר ולעיתים הוא מגיע אפילו לצבע
      שחור. אחד הצמים אצלנו במרכז, חולה סרטן לשעבר, אכן הגיע למצב זה. מה מגלים כאשר בודקים
     את תכולת השתן במצב זה ? מגלים חומרים כימיים ואורגניים מסוכנים לבריאותו של האדם בריכוז
     ובכמות גדולים ביותר. חומרים כגון: דיוקסינים, מתכות כבדות, ארסן, כספית, ניקל קדמיום, אלומיניום,
    חומרי הדברה, חומרי שימור, חומרי צבע טעם וריח כימיים שמוספים למזון, חומצה אצטית, חומצה
    קרבולית וחומצה אוכסלית, מלח, סידן אנאורגני ועוד. כל אלה מופרשים על ידי הגוף בשתן, במהלך
    הצום, מה שלא קורה במצב של אכילה יומיומית. לקראת אמצע הצום מתייצבים הצבע והחריפות של
     השתן ולאחר זמן מה השתן מתחיל להתבהר בהדרגה וחריפותו פוחתת והולכת. לקראת סוף הצום
     השתן מתבהר לחלוטין והופך לשקוף והחריפות נעלמת כליל.
    מה קרה פה ?
     אין שום ספק, תהליך של ניקוי וטיהור עצמי מתוך כוונה ברורה להבריא את הגוף.

2. תופעה נוספת שמתרחשת במהלך הצום היא הפרשת כמויות גדולות של ליחה סמיכה וכהה שהולכת 
    ומתגברת במהלך הצום עד לאמצע הצום שהופכת לבהירה יותר ויותר ודלילה לקראת סוף הצום ונעלמת
    לחלוטין כמה ימים לפני סיום הצום. בדיקה של תכולת הליחה מגלה את אותם חומרים כמו בשתן השחור.
    שוב אנחנו מבינים שהתרחש כאן תהליך של ניקוי עצמי באמצעות הקרומים הריריים של מערכת
    הנשימה.

3. תופעות נוספות שנצפות במהלך צום הן: הפרשת נזלת מהאף, הפרשות מהנרתיק, מהאוזניים או דימום
    ממקום מסוים בגוף, הלשון מתכסה במעטה לבן ואפילו צהוב שמכיל הפרשות דומות לאלו שבשתן
    ובליחה, הריח מהפה הופך לאיום מיום ליום ועוד.
   בסוף הצום כל התופעות נעלמות והגוף מראה רמת ניקיון גבוהה ביותר בכל הפרמטרים שצוינו.

4. רבים פוחדים מתחושה של חולשה שהולכת ומתעצמת אצל חלק מהצמים לאורך הצום. הם נוטים לפרש
    את החולשה כסמן שלילי לגוויעה של הגוף עד כדי סכנת מוות. זו טעות מוחלט שנובעת מאי הבנה והכרה
   של התהליכים הביוכימיים והפיסיולוגיים שמתרחשים בגוף במהלך צום. למעשה בזמן הצום הגוף מסיט
   את כל האנרגיה הקיימת בו מהשרירים לחלקי הגוף העסוקים בניקוי ולכן טבעי שהאדם ירגיש חולשה.
   כלומר האנרגיה מצויה בגוף אלא שהיא מנותבת לאפיקים מסוימים בהתאם להחלטה האינטליגנטית
   פנימית של הגוף.

    כיצד אנחנו יודעים שזה מה שהגוף עושה, או "אומר" ?

 עובדה זו מתבררת בסיום הצום, או יותר נכון מספר ימים לפני סיום הצום. מעדות של רופאים היגייניסטים שפיקחו על עשרות אלפי צומות וראו אנשים מסיימים צום בצורה טבעית מתברר שמספר ימים לפני סיום הצום ולפני התחלת האכילה חוזרת אנרגיה עצומה לגופו של הצם והוא היה מסוגל להגיע לביצועים גופנים מרשימים ביותר שקודם לא היה מסוגל לעשות. זו תחושה שאותה הרגשתי אני באופן אישי בסיום צום של 23 ימים שעשיתי. כלומר ברגע שהאנרגיה התפנתה מעבודת הניקוי היא הייתה זמינה בדרגה גבוהה הרבה יותר מקודם לפעולת השרירים בגלל הניקיון העצום והטיהור של מערכת העצבים ותאי הגוף.
שוב אני מדגיש, בסיום הצום השלישי הרביעי חמישי אולי, אם היה ממושך דיו, נצפה הבראה מוחלטת של החולה מכל סוגי המחלות.
אז מי כאן אחראי להחלמה ?
אך ורק הגוף ותהליכי הניקוי והטיהור העמוקים והיסודיים שהוא ביצע בכל נוזליו, שהרי שום טיפול "קונבנציונאלי" או  "אלטרנטיבי" לא ניתן לחולה בזמן הצום.

ד. במהלך הצום רבים חווים אי נוחות ותחושה של מחלה אפילו לאחר מספר שעות של אי אכילה או בתום צום של יום אחד. המסקנה המוטעית הינה שהמחסור באנרגיה וחומרי תזונה הוא הגורם לכך. גם זו טעות. רבים משווים את הצום הבריאותי לצום הדתי שנעשה גם ללא שתיית מים. צום בריאותי מחייב שתיית מים ולכן עקרונית הוא קל יותר. יתר על כן, לגוף האדם יש מצבורים למספר רב של ימי צום, אפילו לאדם רזה מאוד. לכן תחושת החולי איננה נובעת ממחסור באנרגיה זמינה לתאים אלא מתהליך הניקוי שעובר הצם שמשמעותו הפרשה של כמויות גדולות של רעלנים באמצעות חומרי ההפרשה. רעלנים אלה עוברים דרך הדם ויוצרים תחושה של מחלה. ברוב המקרים התחושות המציקות נעלמת לאחר מספר ימים.

מה אמור להיות משך הצום?
רבים הסבורים שצום של יום אחד מספר פעמים בשנה או אפילו כל שבוע יש בו תועלת בריאותית. צר לי להפריך אמונה זו. לא רק שצום זה הוא בלתי יעיל הוא אף עלול לגרום לנזק חמור. הדבר קשור לתהליכים הביוכימיים שמתרחשים במהלך צום. בשלושת הימים הראשונים של הצום הגוף צורך עדיין את מרבית האנרגיה שלו ממאגרי החלבון בגוף ורקמות השרירים. רק ביום הרביעי נעשית תפנית מאסיבית לכיוון צריכת האנרגיה ממאגרי השומן בגוף. אדם שצם 1-3 ימים לא יגיע לעולם למאגרי הפסולת העמוקים של גופו ויגרום להרס תמידי של רקמות השרירים שלו עד למצב מסוכן. צום יעיל מתחיל את פעולתו רק לאחר 3 ימים והופך ליעיל ככל שהצום ארוך יותר ועד לאותה נקודה שבה מאגרי הגוף של הצם יוכלו לשמור על תפקוד גופני תקין מבלי להינזק. רופאי ההיגיינה הטבעית גילו שכל אדם זקוק לכ- 3-4 ימי צום בשנה כדי לחסל את כמות הפסולת שגופו צבר באותה השנה. צאי ולמדי לכמה ימי צום את נדרשת כדי לנקות את כל הפסולת שצברת. יחד עם אין זה אומר שעד שלא תנקי את כל הפסולת מצבך לא ישתפר לטובה. השיפור יורגש ככל שתפחיתי את הפסולת בגופך.

כללים בסיסיים לצום יעיל. כדי שהצום יהיה יעיל הוא מחייב:

א. התנתקות מהסביבה הרגילה ומנוחה מקסמלית. יתרונות הצום פוחתים כשאלה אינם קיימים.

ב. השגחה מקצועית חיונית כדי לדעת איך להכין את הגוף לצום, מתי להתחילו לכמה ימים ומתי להפסיקו
    אם משהו משתבש.  סיום הצום בצורה נכונה והתחלת אכילה הוא קריטי להצלחת הצום ולמניעת נזקים.
    גם לאחר מספר רב של צומות דרוש פיקוח צמוד. בדיקות שונות חיוניות במהלך הצום.

ג. אפילו אכילה מועטה ביותר או שתיית מיץ כל שהוא מפסיקה את התהליך הביוכימי של הצום. לכן צום הוא
   הפסקה מוחלטת של הכנסת קלוריות מכל סוג שהוא לגוף.


ההיגיון שבצום:

האינסטינקט לצום קיים בקרב כל בעלי החיים בטבע וגם בגוף האדם מטבע בריאתו. בע"ח צמים כשהם נפצעים או מורעלים ובזמן אסונות טבע במשך ימים ושבועות. כולנו מודעים לעובדה שכשאנחנו חולים נעלם התיאבון, אבל אנחנו מחמירים ומסבכים את המחלה על ידי אכילה. אלפי מקרי מוות מיותרים בבתי החולים הינם תוצאה של תפיסה שגויה זו.

 

מי זקוק לצום:

1. כל אחד – לכולנו יש מספיק מאגרי פסולת בגוף שעלולים לגרום למחלות אקוטיות בטווח הקצר ולמחלות
    כרוניות בטווח הארוך ( העדות: ליחה, שפעות, נזלת, לשון לבנה או צהובה, ריח וטעם לא נעימים בפה.

2. אנשים שחשים רע, כאב ראש, חולשה, סחרחורות, בחילות ועוד אחרי אי אכילה של מספר שעות. אלה
   מורעלים מאוד ונמצאים בסיכון גבוה למחלה כרונית או פגיעה באיבר כל שהוא.

3. אנשים במצב בריאות לא תקין מכל הסוגים.

 

"צום" פירות, ירקות, מיצים:

תזונה זו מוצעת תחת מסווה של צום לאנשים הפוחדים מהתסמינים של צום מוחלט על מים או חושבים שצום על מים הוא מסוכן. זו אשליה של צום ולא צום באמת. בזמן קבלת קלוריות מבחוץ אין מצב של פירוק רקמות חולות מבפנים, אין מצב של התחדשות יסודית. יש אומנם מצב של ניקוי שטחי והטענה במינרלים וויטמינים חיוניים ומכאן נובעת תחושת האנרגיה הזמנית שחשים אלה שמבצעים תזונה כזו, אבל לא יתכן ריפוי ממחלות כרוניות או מניעתן באמצעות תזונה כזו, המכונה צום. אין מה להשוות את הניקוי העמוק שמתרחש במהלך צום מוחלט על מים לתזונה של מיצים כיוון שבמהלכם מתבצעים תהליכים ביוכימיים ופיזילוגיים שונים לחלוטין. בתזונת מיצים לא מתרחשת למשל תופעת האוטוליזה- פירוק רקמות חולות וצריכתן על ידי הגוף כמקור לאנרגיה. רק במהלך צום על מים ניתן להגיע לחידוש הנעורים. לאחר התפרקות וסילוק של רקמות חולות באמצעות צום על מים נבנות הרקמות החדשות והבריאות באמצעות התזונה הטבעית. הניתוח הטבעי ניכר ביותר לעין באמצעות העור, הברק, החיוניות הכללית, רמת האנרגיה ועוד.

 

תזונה בריאה וטבעית איננה תחליף לצום

רבים  יאמרו – מדוע אני צריך לענות את עצמי בצום, אוכל בריא וזהו. אז דעו לכם שאין שום תזונה בריאה שלא תיצור כמויות גדולות של פסולת בגוף עד כדי יצירת מחלה. אל תשכחו שאנחנו חיים בעולם מערבי שבו החקלאות מרוססת, התעשייה מזהמת את המים והאוויר וכמות החומרים שאליהם אנחנו נחשפים דרך האוויר, המים והמזון עצומה. שום תזונה בריאה לבדה לא תוכל למנוע מחלות לחלוטין, מה גם שכל אחד מפרש מה היא תזונה בריאה לפי ידיעותיו ונוחותו.
לכן הצום חייב להיות חלק מאורח חיים בריא ומונע מחלות בחייו של כל אדם.

 

הרפואה, התרופות, הצום והניתוחים:

הצום הוא הכלי המוכח והמדעי ביותר להארכת החיים ושיפור איכות החיים. שוב, באמצעות הצום והתזונה הטבעית ניתן למנוע מלכתחילה את מרבית הניתוחים המוצעים לרוב כפיתרון היחיד לבעיות שונות ולהימנע מלקיחת "תרופות לכל החיים" שנרשמות על ידי רופאים בקלות בלתי נסבלת וללא הצגת כל אלטרנטיבה אחרת. 
ניסיוני מראה שלאחר תקופה של שינוי אורח חיים לבריא יותר, הצום על מים, אם הוא נעשה בליווי מקצועי, יחד עם סיגול אורח חיים בריא לאחריו, יכולים להוביל את האדם לשיקום הבריאות, לויתור על ניתוחים והפחתה של תרופות עד להורדתם לחלוטין. חוויתי זאת על גופי ועל גופם של מטופלים רבים שליוויתי.
אני עצמי בצעי עשרות צומות עד כה. הממושך שבהם היה צום של 23 ימים שבמהלכם כמובן הלכתי ונחלשתי באופן טבעי, אבל לא במידה של השבתה מוחלטת. בתום 23 ימים הפסקתי מסיבות של חוסר זמן מבלי שהגעתי לסימני הניקוי המוחלט. יחד עם זאת ולהפתעתי הרבה כיומיים אחרי תחילת האכילה, כשעדיין אכלתי בכמויות קטנות מאוד, התמלאתי באנרגיה אדירה שכמותה לא זכרתי מעולם. הרגשתי שגופי מסוגל לפעול במשך יממה שלמה ללא דקה של שינה. תחושה של מרץ בלתי נדלה, חדות וצלילות מחשבה מוחלטת במשך שעות רבות, יכולת לעבוד ברציפות ללא תחושת של עייפות במשך שעות רבות וללא שום ירידה ברמת האנרגיה. אני מודה שאני עצמי הופתעתי ולא ציפיתי לתחושה הזו כל כך מוקדם. זו הייתה חוויה שמעולם לא חשתי ורק קראתי עליה בספרים. המצב הפיזי השרה עלי תחושה של אושר ושמחה אדירה שפרצו מתוך גופי בלי שום שליטה שלי. אין ספק שהניקיון היסודי של מערכת העצבים שלי וכל נוזלי הגוף היו אחראים לכך. מאז עברו כמה שנים ולא הזדמן לי לעשות צום ממושך כזה. אני מאוד מתגעגע לתחושה נפלאה זו, גם אם ממש לא חסרה לי אנרגיה גם עכשיו.

בניגוד לשיטה הקונבנציונאלית הבלתי הגיונית שנקראת ניתוח שבו לרוב מתבצעת כריתה של איבר מסוים או חלק ממנו, לאחר שהרופא נכשל בניסיונות ה"ריפוי" המדומים שלו, והשאיר את המטופל עם נכות לכל  החיים גישת ההיגיינה הטבעית באמצעות הצום מובילה אך ורק לשיפור, שיקום והתחדשות של התאים, הרקמות והאברים הפגועים והחולים.

לנוכח שפע השיטות, הגלולות והתרכיזים המוצעים כיום לניקוי הגוף ולכל בעיה הצעתי היא לחשוב בדרך חשיבה שונה שעיקרה סיגול אורח חיים בריא (שמעט מאוד אנשים לצערי יודעים באמת מה הוא) תוך כדי שילוב של הטכניקה של הימנעות זמנית מאכילה והעצמת כוחות הניקוי והריפוי של הגוף עצמו כאמצעי להתחדשות וריפוי מוחלט מכל מצב של מחלה כמעט.
מצער מאוד שהרפואה מתעלמת מהכלים שמציעה ה"היגיינה הטבעית" ושוללת את היכולת של הצום והתזונה הטבעית לצמצם את הכמות האדירה של החולי שגורמת מידי שנה להוספת מאות מיטות בבתי החולים. 
שימוש בצום כאפשרות הראשונה ותחת חסותה של מדינת ישראל היה מוביל לחיסכון של  מליארדי הדולרים המושקעים כל שנה ברפואה אטומה, בזבזנית וקטלנית. המליארדים הנחסכים היו עוברים לחינוך, לרווחה, לביטחון ולמטרות חשובות אחרות.

 

לסיכום

התיאור המדעי שהועלה כאן מוכיח מעל לכל ספק שריפוי הוא במהותו ובעיקרו תהליך של התנקות יסודית, עמוקה ומתמשכת של הגוף מהרעלים המצטברים בו ולא הרעלת הגוף על ידי תרופות לצורך "ריפויו" כפי שטוענת הרפואה. זו ההוכחה העיקרית שהרעלה עצמית היא הסיבה המרכזית לכל המחלות.
הצום על מים מאפשר לנקות את הגוף ביסודיות שאין כמותה ולחולל מהפך בבריאות של בריאים וחולים כאחד ויחבר אותם לכוח הבריאה והטבע ולהבנה שריפוי לא נמצא בשום דבר מלבד בתוך גופנו ובכוחות הריפוי הטבועים בו מטבע בריאתו.

ד"ר אשחר N.D (נטורולוג) M.P.H

לבדיקת התאמה לטיפול 
 

ולהתחלת תהליך הריפוי שלכם צלצלו לטלפון: 072-3701625 

או ישירות בואטסאפ לטל: 054-5742631 או 0545-748176

או השאירו את פרטיכם ונחזור אליכם בהקדם
 
בדואר אלקטרוני: office.eshkhar@gmail.com 


Go Back  Print  Send Page
לייבסיטי - בניית אתרים