מרכז אשחר לריפוי מלחץ דם גבוה, מניעת ניתוחי מעקפים וצנתורים ושיקום חולי לב לאחר צנתור וניתוח מעקפים - בני ויזל - נוכל מחשב

תרופות וניתוחים לעולם
אינם מטפלים בגורמי המחלה
אלא רק מנציחים אותה

בריאות נובעת
מאורח חיים בריא

אנחנו יצרנו את מחלותינו
ובידינו השליטה להרחיקן מחיינו

אין אדם יכול למלא
בשלמות את התכלית שלשמה
ירד לעולם כשהוא חולה

בריאות היא המצב הטבעי
והנורמלי של הגוף
החולי הוא סטייה מהטבעי
 
סיפור ההונאה של מרכז אשחר על ידי ספק תוכנת קישרי לקוחות בשם בני ויזל
(המספק תוכנה למרפאות שיניים בשם  - אופטימה) בשיתוף פעולה של חברה מהשוק האפור
בשם ע.נ.ף של שלי נרקיס (ככל הנראה מלך השוק האפור)

 
בתאריך 13/10/2015 רכשנו תוכנה לניהול הקליניקה בשם אופטימה מידי בני ויזל. בני הציג את עצמו כבעלים של התוכנה.
הסברנו לבני את צורכי העסק. הסברנו לו שחוץ מאיכויות התוכנה, בעסק שלנו העובדים נמצאים במקומות שונים בארץ. ולכן יש לנו צורך שתהיה גישה לתוכנה לאנשים שאינם נמצאים פיזית בקליניקה. בני הגיע לביתינו, והציג לנו כמה מיכולות התוכנה. הוא הבטיח לנו שרות הדרכות אישי ללא הגבלה לכל איש צוות, שירות הדרכה טלפוני ללא הגבלה, התקנת התוכנה במחשבנו, וכהטבה על סגירה מיידית במחיר הזה  שירות גיבוי ענן שעלותו לדבריו 65₪ לחודש ללא עלות נוספת.
בני הוסיף שבעזרת שירות שנקרא טרמינל סרבר שניתן ללא עלות על ידם, יוכלו העובדים שלנו להיכנס לתוכנה ממחשבם למחשב שנמצא במשרד הראשי. העלינו חששות לגבי זה. ואז הוא אמר שיש בתי עסק שבוחרים להעלות את הנתונים על ענן של בזק בינלאומי בעלות נוספת אבל לעסק קטן כמו שלנו זה לא נחוץ.
אמרנו לו שהתוכנה כמות שהיא מתאימה לרופאי שיניים ולכן יש לעשות התאמות לקליניקה שלנו. בני הסכים לעשות עבורנו שינויים ללא תוספת מחיר. אמרנו לו שעד שלא נקבל את השינויים גם לא נוכל לדעת האם התוכנה עונה לצרכינו ולכן אנחנו מבקשים הארכה של מועד הזכאות בחוק לביטול העסקה עד חודש אחרי סיום השינויים. בני הסכים ואמר - אין לי שום בעיה שתתחרטו אפילו עד סוף חודש דצמבר 2015.
החלטנו לרכוש ממנו את התוכנה בעלות של 8800₪+ מע"מ = 10,296₪ כולל מע"מ.
אחת הסיבות לרכישה הייתה שתוכנות אחרות אותן בדקנו כאפשרות ביקשו כולן שכירות חודשית. העדפנו את הרעיון של רכישת תוכנה ללא עלות חודשית, וללא עלות פר משתמש.
בפנקס הצ'קים שלי נשאר צ'ק אחד בלבד ולכן נתתי לבני צ'ק בטחון על סך 10,296₪ לתאריך מאוחר יותר 1/1/2016. בקבלה כתב בני "צ'ק לפריסה".
לאחר מספר ימים, בני הגיע לביתנו לקחת את הצ'קים שהכנתי לו לפריסה. 4 צ'קים כל אחד על סך 2574₪. אני לא נוטה לחשוד באנשים. כיון שלא היינו בבית השארתי לו את הצ'קים מחוץ לדלת. בני לקח את הצ'קים אבל לא החזיר לי את צ'ק הביטחון כפי שסוכם. כעת היו בידי בני צ'קים שלנו בסכום כפול מעלות התוכנה. למרות תזכורות רבות בני לא החזיר את צ'ק הביטחון.
בעת העברת הצ'קים בני אמר לי להשאיר את הצ'קים פתוחים והוא ישים חותמת. אמרתי לו שאני לא משאירה צ'קים פתוחים. הצ'קים שלי הם עם קרוס ולמוטב בלבד. ואז הוא אמר לכתוב לי לכתוב ל"אופטימה ו/או ע.נ.פ. בע"מ. שאלתי אותו מי זה ע.נ.פ. והוא אמר החברה שלי. אז כתבתי לפי בקשתו.
כאשר התחלתי לעבוד עם התוכנה ראיתי שהיא לא די נוחה לי לשימוש בעסק שלנו מסיבות רבות. היו לי התכתבויות רבות עם בני על העניין. בני הבטיח שיעשה שינויים בתוכנה ואף התחייב על לוח זמנים הגיוני מבחינתו. בני הסביר לנו ששווה לו לעשות פיתוחים כי הם משרתים את כלל לקוחותיו. יש לו לקוחות רבים שמשלמים על שירות שנתי ואוהבים את השדרוגים.
בתאריך 27/10 כתבתי לבני במייל שאני לא די מרוצה מהתוכנה ושאם אני צריכה להחליט עכשיו אז אני מנצלת את האפשרות שניתנת לי בחוק ורוצה להחזיר את התוכנה.
בני כתב לי ב-28/10 שהוא מבין את הרגשתי ושהוא מאריך את הזמן שבו אוכל להחזיר את התוכנה ל-31/12/15 וגם מאוחר יותר במידת הצורך.
הוא לא סייג את דבריו בתמחור של העבודה שהוא משקיע.
 
התחלתי לעבוד עם התוכנה ולא הייתי מרוצה מהשירות שלהם וגם מהתוכנה. להלן הבעיות שנתקלתי בהן מול בני ויזל, עובדיו, התוכנה ובכלל:
·         העברת אנשי הקשר מהתוכנה הישנה לחדשה נעשתה על ידי בני. ההעברה גרמה לשיבוש בהרבה מהרשומות והשקעתי המון שעות עבודה בתיקון.
·         התוכנה מאפשרת סליקה של כרטיסי אשראי מתוך התוכנה. ביקשתי מבני להתחבר ליעד סליקה איתם אני סולקת. בני אמר שיבדוק אבל בפועל התעלם רוב הזמן מפניות התקשורת של אבישי מיעד סליקה.
·         כשהתקשרתי לבני הוא נתן לי בדרך כלל את התשובה – אני בדרכים אחזור אלייך בערב.  ב-99% מהמקרים זה לא קרה לא באותו ערב ולא ביומיים שלאחר מכן, הוא פשוט התעלם מפנייתי.
·         הפקידות שאמורות לתת שירות הדרכה לא מכירות את התוכנה די טוב ומעבירות אותי לטכנאי.
·         הטכנאי עסוק בעניינים אחרים וכך השירות נדחה עד שמישהו יתפנה לפעמים ימים שלמים.
·         השינויים אותם הבטיח לא בוצעו בזמן שאמר שיבוצעו. במייל הוא כתב לי שהם מתקדמים אבל בפועל לא ראינו שום תוצאות ושום שינויים שנמסרו לנו.
·         בתוכנה היו תכונות שהפריעו לי בעבודה.
·         מצאתי את עצמי משקיעה המון זמן ואנרגיה בהתכתבויות סרק עם בני על השירות הגרוע ועל חוסר שביעות הרצון שלי, וקבלת הבטחות שאין מאחוריהן כיסוי על שירות טוב יותר שנקבל.
·         כאשר היו תקלות בתוכנה שהטכנאי הסכים איתי שהן דורשות תיקון כי כך אי אפשר לעבוד, איש לא טיפל בזה. אייל הטכנאי אמר שזה תפקידו של בני, בני ביקש שארשום לו את התקלות, והתקלות מעולם לא טופלו.
בנוסף, הפתרון שהוצע לנו על ידי בני בדמות של טרמינל סרבר כשל. הבנתי שאנחנו לא יכולים לעבוד עם טרמינל סרבר על המחשב שלנו. אסביר למה.
בשביל טרמינל סרבר צריך כתובת IP קבועה למנוי האינטרנט. בשביל זה צריך שהחיבור לאינטרנט יהיה בעזרת חייגן. בבזק החיבור הוא תמיד עם חייגן. אבל בהוט חיבור עם חייגן אפשרי רק עד מהירות של 12 MB. מעבר לזה הוא מאט את מהירות הגלישה.
ברחוב שלנו בזק נותן מהירות מקסימלית של כ-10 MB. לצורכי העסק רצינו מהירות של 200 MB וזה אפשרי רק בהוט. היו לנו המון בעיות במהירות הגלישה של הוט עד שהוסבר לנו שהבעיה היא בחיבור דרך חייגן שלא מתאים להוט.
הדבר הזה לא הובהר לנו על ידי בני או הטכנאי שלו מראש. נהפוך הוא. אני הסברתי את זה לטכנאי אחרי שלמדתי על בשרי את המידע.
כעת נותרה לנו רק אפשרות אחת. התחברות דרך חוות שרתים. עלות השירות בבזק בינלאומי היא כ-400₪ לחודש. מעבר לעלות הם אמרו לי שהשירות מיועד למי שמבין במחשבים. אין להם שירות הדרכה חינם. אני יכולה לרכוש בנק של 10 שעות הדרכה ב-3000₪ + מע"מ. נבהלתי. חששתי שאני נכנסת לנישה שלא מתאימה ליכולות שלי.
הסיבה הכלכלית שבגללה קנינו את התוכנה התפוגגה. כעת היה עלינו לשלם כ-400₪ בחודש על תוכנה מיושנת, לא אינטרנטית, שלא נוחה לנו לשימוש.
אייל הטכנאי של אופטימה עזר לנו להתחבר לשרת והקים לנו "יוזרים". שמות משתמש לעובדים השונים. כבר למחרת היו תקלות בהתחברות לשרת. התקשרתי לבזק בינלאומי והם אמרו לי שמבחינתם הכל בסדר. התקשרתי לאופטימה. הטכנאי היה עסוק. העבירו לו הודעה והוא אמר שמבחינתו הכל בסדר. וכך אני נשארתי תקועה בין שמים לארץ. כולם אומרים שהכל בסדר, הטכנאי של אופטימה לא חוזר אלי, ואני לא יכולה לעבוד.
בשלב הזה הבנתי שהגיעו מים עד נפש ואני לא יכולה להמשיך לעבוד עם רמת שירות כזאת.
ב-11/12/15 כתבתי לבני על החלטתי להחזיר לו את התוכנה וביקשתי לעזור לנו להוציא את החומר שלנו מהתוכנה, להחזיר את כספנו ולמחוק את התוכנה ממחשבנו. חיפשתי בתוכנה דרך לייצא את הנתונים בעצמי ולא מצאתי מלבד האפשרות להעתיק את הרשומות ידנית אחת אחת.
על כך ענה בני שהוא כבר השקיע בנו 17,000₪ על פיתוחים. לשאלתי מה משמעות תשובתו הוא ענה שאינו מתכחש להבטחתו ושהוא מתכוון להחזיר לנו את כספנו. שהוא רק משתף אותנו בתסכול.
חשוב לי להדגיש שאנחנו רק שמענו על הפיתוחים. בפועל לא ראינו אפילו שינוי אחד.
וזהו. מאותו הרגע בני ויזל נעלם. הוא לא הגיב יותר לטלפונים ולמיילים. גם במשרד שלו הפסיקו לענות לי. אולי סיננו את השיחות שלי. אינני יודעת.
ערן כתב לו מייל חריף, אני כתבתי לו מייל עדין. והוא ענה שבימים הקרובים יחזור אלינו לפירוק החבילה. ושוב נעלם.
אחרי שהוא לא הגיב במשך 10 ימים כתב לו עו"ד אריה רואש מכתב אזהרה לפני הגשת תביעה. גם על מכתב זה הוא לא הגיב.
עד אז הופקדו על ידי אופטימה שני צ'קים על סך 2574₪ כל אחד.
בידי בני היו עוד שני צ'קים על סך 2574₪ כל אחד וצ'ק הביטחון. כשראיתי שבני לא מתקשר אלינו ביטלתי את הצ'קים.
למרבה הפתעתנו, לאחר שהודענו לו על ביטול העסקה ולאחר שהוא כתב לנו במייל שהוא לא מתכחש להבטחתו הכתובה לבטל את העסקה ולהשיב לנו את כספנו הוא הפקיד בבנק צ'ק נוסף שלנו, שכמובן חזר כי ביטלנו אותו כמה ימים לפני כן. בני הפקיד את הצ'ק לתאריך 15/12/15 ופשוט התעלם מכך שכתבתי לו שהצ'ק בוטל ושלא יפקיד אותו בטעות. עד אז חשבתי לתומי שויזל רשלן ועלול בטעות להפקיד את הצ'ק שכמובן לא היגיע לו עקב הביטול. ואז התברר לנו שמדובר בנוכל.
לתדהמתנו גילינו שויזל לא במקרה "שכח" להחזיר את צ'ק הביטחון במשך כל הזמן הזה, אלא הוא תכנן מראש להפקיד אותו בבנק בבוא העת. ואכן ויזל הגדיל לעשות וגם את צ'ק הביטחון לתאריך 1/1/2016 הוא הפקיד בחשבון הבנק שלו. כיוון שאז כבר חשדתי בכוונותיו של ויזל גם הצ'ק הזה בוטל כמובן על ידי מבעוד מועד ולכן הוחזר על ידי הבנק.

כעבור מספר ימים פנה אלינו טלפונית אדם שהציג את עצמו בשם בועז . הטלפון שלו 03-5175375. הוא ואמר שהוא מנכה צ'קים וביקש את תמורת הצ'קים שחזרו. כיון שהצ'קים היו עם קרוס ולמוטב בלבד, תהינו אם האדם באמת מנקה צ'קים או שותף של בני.
הוא טען שבני ויזל העביר לו את הצ'קים וקיבל ממנו כסף מזומן. אמרנו לו שויזל פשוט הונה אותו  כיוון שהוא מסר לו צ'קים עם קרוס ולמוטב בלבד שתמורתם לא היגיעה לו עקב ביטול העסקה על ידנו כחוק. הפננו אותו חזרה לויזל.
פנינו לעו"ד אריה רואש ששלח בתאריך 28/12/15 לבני מכתב התראה במייל ובו הוא ביקש להשיב לאלתר את כל כספינו ולהסיר את התוכנה ממחשבינו ולהחזיר את המצב לקדמותו.
ויזל לא הגיב למכתב של עו"ד רואש וגם את כספינו לא השיב.

בתאריך 18.1.2016 קיבלנו טלפון נוסף מאותו בועז שהציג את עצמו כבעל משרד גבייה. הוא טען שהיגיע לידו עוד צ'ק ושהוא מבקש מאיתנו לשלם לו את תמורתו. שאלתי אותו מדוע הוא פונה אלינו שוב שהרי אמרנו לו כבר שויזל הונה אותו והוא אמר – "אדוני אתה אולי מבין ברפואה אבל במשפטים אתא לא מבין, אני המוטב על הצ'קים שלך, אתה כתבת את הצ'קים לפקודתי, אני ע.נ.ף בע"מ, אתה חייב לשלם לי את הסכומים האלה, אתה רוצה שאגיש נגדך תביעה, אין בעיה, ניפגש בבית משפט ושם תספר את כל הסיפורים שלך וגם את כל ההוצאות המשפטיות שלי".
אמרתי לו – הכיצד אתה רשום על הצ'קים שלי הרי לא עשיתי איתך שום עסקה ולא נתת לי שום שירות תמורת הצ'קים האלה. הרי כל העברת הצ'קים לידך בהונאה יסודם שהרי ויזל אמר לרעייתי ש – ע.נ.ף בע"מ זו החברה שלו. הרי ברור לך שאם הוא היה אומר את האמת היא לא הייתה מעלה בדעתה לרשום את הצ'קים על שם חברה שהיא לא מכירה ואיתה לא עשתה מעולם שום עסק. אתה רוצה ללכת לבית משפט אין בעיה, לך לבית משפט, אני לא מאמין שבית משפט ייתן יד להונאה לכאורה משותפת שלך ושל ויזל. ומדוע שויזל ירשום מלכתחילה את השם שלך על הצ'קים שנועדו לרכישת תוכנה מבלי להודיע לנו על כך ותוך כדי הולכת שולל אם אין לו כוונת הונאה בכל ההתקשרות איתנו? ואם הוא היה מגלה לנו שאתה זה חברת גובים בשוק האפור נראה לך שהיינו עושים איתו עסק ונותנים לו את הצ'קים?
תשובתו חזרה על עצמה – אדוני, אתה אולי מבין ברפואה אבל אתה לא מבין במשפטים, אין בעיה ניפגש בבית משפט.
לאחר כמה ימים קיבלנו מכתב מעו"ד שמבקש מאיתנו לשלם לע.נ.ף בע"מ 10,300 ₪ כאשר ידוע לנו שהוא מחזיק בידו עוד שני צ'קים שלנו על סך 5000 ₪.
כלומר אנחנו מוצאים את עצמנו מחויבים לשלם לגובים ולעבריינים בשוק האפור כסף על לא כלום, על עסקת רכישת תוכנה שלא נעשתה בכלל מולם ועל כך שבני ויזל הנוכל רשם על הצ'קים מלכתחילה כמוטבים את חברת ע.נ.ף בכוונה תחילה להונות ולסבך אותנו עם גורמים פליליים.
הרי ברור לכל ילד שבני ויזל עובד בשיתוף פעולה עם נוכלים ועבריינים במטרה להונות אנשים שמגיעים איליו כלקוחות לתוכנה שלו. שהרי אם לא כן אז מדוע הוא רשם מלכתחילה את השם של ע.נ.ף כמוטבים על הצ'קים שנתנו לו כאשר לנו אין ולא היה מעולם שום עסק איתם?
ברור שבני ויזל עצמו הוא נוכל שהרי הוא לא סיפק את השירות המובטח ולעומת זאת הוא הלך והפקיד צ'קים בסכומים דימיוניים שאין להם שום קשר לגודל העסקה איתו, מה גם שהוא מודה שהעסקה בוטלה מעיקרה והוא מחויב להחזיר את כל הכסף, אבל בפועל הוא לא החזיר עד היום אגורה.
אם כך איזה עסק ועניין  יש לנו בכלל עם הע.נ.ף האלה? אז ככה שעל פי החוק המעוות בישראל יש לנו. לא משנה איך העבריינים האלה השיגו את הצ'קים, אם בדרכי עורמה ומרמה משותפים עם ויזל, או בכל דרך אחרת, לא משנה שהם לא סיפקו מעולם שום שירות תמורת הכסף שהם דורשים מבעל הצ'קים, ברגע שהם מוטבים על הצ'קים מבחינת בית המשפט או החוק מגיע להם לקבל את תמורתו במלואה ואילו אתה האזרח הקטן והתמים נופל קורבן לאירגוני פשע מתוכנן ואין מושיע. מה שקדוש הוא הצ'ק ולא האדם.

אתם אומרים  - יש משטרה בישראל, לך תתלונן על הונאה, תרגיל עוקץ. אז הלכנו למשטרה.
יושב מולנו קצין החקירות במשטרת בית שמש, שהוא במקרה גם עו"ד, ואומר לי ולרעייתי – חברים אני מוכן לקבל את התלונה שלכם רק תדעו לכם שאני לא מטפל בזה אלא זה מועבר לירושלים ואני אומר לכם שחמש דקות אחרי שזה מגיע לשם התיק הזה נסגר מחוסר עניין לציבור.
שאלנו בתדהמה- מדוע חוסר עניין לציבור, האם הציבור בישראל לא אמור דווקא להתעניין בנוכלים שמחר יכולים לעקוץ גם אותו.
תשובתו הייתה – למשטרה יש מקרים הרבה יותר קשים לטפל בהם, צר לנו , אין לנו זמן למקרים כאלה.
אתם בטח בהלם כמוני. האם המשמעות של הצהרה זו היא שהאזרח בישראל מופקר בידי העולם התחתון, בידי נוכלים ועבריינים? האם כל כך קל בישראל לעבוד על אנשים תמימים ואין שום גוף בישראל, לא אלה שאמורים לחקור ולהמליץ על העמדה לדין וגם לא שופטים שיגבו את המחיר מהפושעים האלה. והאם אתם יכולים לישון בשקט ולומר  - טוב הם אשמים, הם טיפשים זה קרה להם, לי זה לא יקרה?

והרי לכם תמונה מושלמת של מדינה של הפקרות, שלטון של עולם הפשע ופחד של שומרי החוק כביכול ומגיני האזרח להתעמת מול עולם זה.
וזו המדינה שבה אתם רוצים לחיות, עם סגולה?

ד"ר ערן אשחר

עידכונים:

כחודש אחרי כתיבת מכתב זה קיבלנו מכתב מהוצאה לפועל שחשבונות הבנק שלנו, הרכב שלנו וכמעט כל מה שיש לנו מעוקלים לטובת חברת ענפ בע"מ. בבהלה התקשרנו להוצלפ ושאלנו איך קרה הדבר. והם ענו ששלחנו לכם מכתב דרישה לתשלום סירבתם לקבל את המכתב. הינה החתימות. בבירור שערכנו הבנו שקבלן העברת המכתבים של ענפ, ערבי מהצפון, כתב במרמה שביקר אצלנו ואנחנו סירבנו לקבל את המכתב מידו. ברור שלא הי בכך שום היגיון כי אנחנו שומרי חוק ולא מנסים להתחמק מהחוק ובטח לא ממשהו שלא עשינו. ואז התחיל מרוץ נגד הזמן שנמשך חודשים רבים של ריצות להוצלפ לעיכוב וביטול הבקשה לעיקול, הגשת אין סוף תצהירים, בקשות וטפסים וכל זה ללא עו"ד כיוון שעו"ד לא מוכנים לעבוד על תביעה של 10,000 שח, גודל הצ'ק שענפ הגישו להוצלפ. 
קיימנו דיון ראשוני אחד בבית המשפט בת"א שבו השופט כמעט ניסה לאנוס אותי להגיע לפשרה עם חברת הנוכלים ולשלם לה משהו ואני סירבתי.
בסופו של דבר הצלחתי למצוא עו"ד שייצג אותי ופתחנו את התיק לדיון מחודש. נקבעו שלושה דיונים, אבל כל הדיונים בוטלו מסיבות שונות והעיקרית שבהן סירובנו לקיים את הדיון ללא שעדותו של הנוכל המרכזי בני ויזל תשמע בבית המשפט. כל ניסיונותיה של חברת חקירות ואיתורים להשיג את בני ויזל עלו בתוהו, האיש פשוט נעלם כאילו בלעה אותו האדמה.
ולכן יום בהיר אחד עוה"ד שלי מקבל טלפון מעוה"ד של ענפ שבו הוא אומר שהם החליטו להמחוק את התביעה שלהם למימוש הצ'ק שהוגש להוצלפ ולבית המשפט. למרות הנזקים שנגרמו לי וכיוון שאת ויזל לא הצלחנו לאתר ייעץ לי עוה"ד להסכים לסגור את התיק בצורה זו. וכך עשינו.
אולם את הנזקים הרבים שנגרמו לי על ידי הנוכל ויזל וחברת הנוכלים שמשתפת איתו פעולה וכנראה גם תמשיך לשתף איתו פעולה (ועוה"ד שמגן על כל אירגון הפשע הזה - עו"ד יחזקאלי מתל אביב) אתבע באמצעות עוה"ד שלי. 
לייבסיטי - בניית אתרים